Duben 2013

Merlin, jedna koňská duše.

16. dubna 2013 v 22:31 | Natali |  Povídky

Tuto fotku jsem fotila na jedné dovolené a takhle nějak si představuji hlavního hrdinu této povídky - koně Merlina (jo, Merlina. :D Kdybych měla koně, tak by se prostě jmenoval Merlin!:) ). Je to moje poctivě odfláknutá slohovka do školy, kterou jsem začala psát hodně pozdě večer, takže to podle toho taky tak vypadá. ;D Ale ne, přidávám to sem hlavně, protože jsem si Merlina během psaní téhle povídky úplně zamilovala. :)

S trhnutím jsem se probudil a vyděšeně zaržál. Zmateně jsem se rozhlížel po tmavé místnosti naplněné vůní sena. Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomil, že se mi zdál jen špatný sen a že se nacházím v bezpečí svého útulného boxu. Moji koňskou duši ale naplnil smutek, když jsem si uvědomil, že tato noční můra bývala součástí mého života. Najednou jsem uslyšel známý klapot bot, který patřil Elišce. Šla dlouhou chodbou stáje a zastavila se u mého boxu, aby mě utěšila. Přitiskl jsem hlavu na vrata a nechal se od ní hladit po lysině.
"Už je to v pořádku, Merline, tady se ti nemůže nic stát," šeptala mi do ucha.

Stín

1. dubna 2013 v 16:57 | Natali |  Povídky

"Tak se měj pěkně, Tome," rozloučila se se svým kamarádem a otočila se směrem ke svému domovu.
"Počkej ještě," zadržel ji, "vážně nechceš doprovodit domů?"
Alex se rozhlédla po klidném nočním městě. Některým by možná připadalo strašidelné, ale ona se tmy nebála, a proto se na Toma jen usmála a odpověděla: "Ne, díky. Tak ahoj zítra!"
Ráda se pomalu procházela tichými ulicemi a sledovala věci kolem sebe, kterých by si ve dne, kdy město ovládne spěch lidí, nevšimla. Pozorovala nasvícené oblečení na figurínách za vitrínami, prchající kočku v postranní uličce, rezavé kliky na dřevěných dveřích starých domů.
Pozorovala chodník, po kterém poletovaly odpadky ovládané slabým větrem. Pozorovala svůj stín. Najednou ho ale zakryl stín neznámé osoby, daleko mohutnější než ten její. Alex zatajila dech, ale rázem se uklidnila a pochopila, že to byla jen souhra světel a že za ní nikdo nestojí.